در صورت وقوع تجاوز جنسی چه بايد كرد؟


EXEX

در صورت وقوع تجاوز جنسی چه بايد كرد؟

در صورت وقوع تجاوز جنسی چه بايد كرد؟

تجاوز جنسی زمانی است که فعالیت جنسی بدون رضایت فرد و به اجبار و زور صورت پذیرد. توجه داشته باشید، که در صورت تجاوز، این متجاوز است که مجرم است و فردی که به او تجاوز شده است چه از بعد حقوقی، چه از بعد …

تجاوز جنسي زماني است كه فعاليت جنسي بدون رضايت فرد و به اجبار و زور صورت پذيرد. توجه داشته باشيد، كه در صورت تجاوز، اين متجاوز است كه مجرم است و فردي كه به او تجاوز شده است چه از بعد حقوقي، چه از بعد شرعي و اجتماعي، مجرم و گناهكار نيست.

كتمان موضوع از مسئولين بهداشتي، حقوقي و انتظامي به جز افزودن دامنه آسيب به شخص و نيز ادامه جرم متجاوز بدون دستگيري و مجازات فايده اي نخواهد داشت. در صورت وقوع تجاوز اقدامات زير بايد صورت گيرد.

۱. در اسرع وقت به متخصص زنان و زايمان و يا مركز بهداشتي درماني جهت دريافت دارو و آشنايي با روش هاي اورژانس پيشگيري از بارداري مراجعه كنيد همچنين ارائه نمونه براي تشخيص و درمان زودرس بيماري هاي مقاربتي احتمالي و نيز نمونه هاي لازم مورد نياز از نظر پزشكي قانوني براي شناسايي مجرم لازم است.

همچنين پزشك درمانگر به منظور پيشگيري از ابتلا به برخي بيماري هاي منتقله جنسي، برخي از آنتي بيوتيك هاي لازم را تجويز مي نمايد، در صورت لزوم واكسيناسيون از نظر هپاتيت B را انجام مي دهد و ادامه سير درمان و ارجاعات لازم را پيگيري مي نمايد.

۲. مراجعه به مراكز انتظامي براي طرح شكايت و ارائه اطلاعات لازم در جهت دستگيري فرد متجاوز.


ارسال شده در تاریخ : پنجشنبه 11 دی 1348 - 3:30 توسط : عرفان
در صورت وقوع تجاوز جنسی چه بايد كرد؟